    MACOM Technology Solutions PH3134-30S
    Part No.:
    PH3134-30S
    Manufacturer:
    MACOM Technology Solutions
    Category:
    Bipolar RF Transistors
    Package:
    Description:
    RF TRANS NPN 65V
    Manufacturer:
    MACOM Technology Solutions
    Series:
    Package/Case:
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Transistor Type:
    NPN
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    65V
    Frequency - Transition:
    Noise Figure (dB Typ @ f):
    Gain:
    7.5dB
    Power - Max:
    30W
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
    Current - Collector (Ic) (Max):
    3.6A
    Operating Temperature:
    200°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Supplier Device Package:
    1. How to order PH3134-30S on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the PH3134-30S price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PH3134-30S?
    Image PH3134-30S PH3134-10M PH3134-55L
    Part Number PH3134-30S PH3134-10M PH3134-55L
    Manufacturer MACOM Technology Solutions MACOM Technology Solutions MACOM Technology Solutions
    Series - - -
    Package/Case - - -
    Packaging Tray Tray Tray
    Product Status Active Active Active
    Transistor Type NPN NPN NPN
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 65V 65V 65V
    Frequency - Transition - - -
    Gain 7.5dB 7.5dB 7.5dB
    Power - Max 30W 30W 30W
    Current - Collector (Ic) (Max) 3.6A 3.6A 3.6A
    Operating Temperature 200°C (TJ) 200°C (TJ) 200°C (TJ)