    MACOM Technology Solutions MPN7306-C12
    Part No.:
    MPN7306-C12
    Manufacturer:
    MACOM Technology Solutions
    Category:
    RF Diodes
    Package:
    Die
    Description:
    DIODE, PIN, CHIP
    Manufacturer:
    MACOM Technology Solutions
    Series:
    Package/Case:
    Die
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Diode Type:
    PIN - Single
    Voltage - Peak Reverse (Max):
    60V
    Current - Max:
    Capacitance @ Vr, F:
    Resistance @ If, F:
    1.2Ohm @ 10mA, 1GHz
    Power Dissipation (Max):
    500 mW
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 175°C (TA)
    Grade:
    Qualification:
    Supplier Device Package:
    1. How to order MPN7306-C12 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the MPN7306-C12 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MPN7306-C12?
    Image MPN7306-C12 MPN7306-C11
    Part Number MPN7306-C12 MPN7306-C11
    Manufacturer MACOM Technology Solutions MACOM Technology Solutions
    Series - -
    Package/Case Die Die
    Packaging Bulk Bulk
    Product Status Active Active
    Diode Type PIN - Single PIN - Single
    Voltage - Peak Reverse (Max) 60V 60V
    Current - Max - -
    Capacitance @ Vr, F - -
    Resistance @ If, F 1.2Ohm @ 10mA, 1GHz 1.2Ohm @ 10mA, 1GHz
    Power Dissipation (Max) 500 mW 500 mW
    Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TA) -65°C ~ 175°C (TA)