    MACOM Technology Solutions MBC50-33B13
    Part No.:
    MBC50-33B13
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDMBC50-33B13.pdf
    Description:
    CAP SILICON 33PF 20% 50V SMD
    Capacitance:
    33 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Breakdown:
    50 V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 200°C
    Height:
    0.179" (4.55mm)
    Size / Dimension:
    2.461" L x 1.772" W (62.50mm x 45.00mm)