    MACOM Technology Solutions MBC50-20B12
    Part No.:
    MBC50-20B12
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDMBC50-20B12.pdf
    Description:
    CAP SILICON 20PF 20% 50V SMD
    Capacitance:
    20 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Breakdown:
    50 V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 200°C
    Height:
    0.179" (4.55mm)
    Size / Dimension:
    1.417" L x 0.512" W (36.00mm x 13.00mm)
    Datasheet:
    1. How to order MBC50-20B12 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the MBC50-20B12 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MBC50-20B12?
    Image MBC50-8B12 MBC50-10B12 MBC50-20B12 MBC50-1B12 MBC50-47B13
    Part Number MBC50-8B12 MBC50-10B12 MBC50-20B12 MBC50-1B12 MBC50-47B13
    Series MBC50 MBC50 MBC50 MBC50 MBC50
    Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
    Product Status Active Active Active Active Active
    Capacitance 20 pF 20 pF 20 pF 20 pF 20 pF
    Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
    Voltage - Breakdown 50 V 50 V 50 V 50 V 50 V
    Applications High Stability High Stability High Stability High Stability High Stability
    Features - - - - -
    Operating Temperature -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C
    Height 0.179" (4.55mm) 0.179" (4.55mm) 0.179" (4.55mm) 0.179" (4.55mm) 0.179" (4.55mm)
    Size / Dimension 1.417" L x 0.512" W (36.00mm x 13.00mm) 1.417" L x 0.512" W (36.00mm x 13.00mm) 1.417" L x 0.512" W (36.00mm x 13.00mm) 1.417" L x 0.512" W (36.00mm x 13.00mm) 1.417" L x 0.512" W (36.00mm x 13.00mm)