    MACOM Technology Solutions MBC50-22B12
    Part No.:
    MBC50-22B12
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDMBC50-22B12.pdf
    Description:
    CAP SILICON 22PF 20% 50V SMD
    Capacitance:
    22 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Breakdown:
    50 V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 200°C
    Height:
    0.179" (4.55mm)
    Size / Dimension:
    1.417" L x 0.512" W (36.00mm x 13.00mm)