    MACOM Technology Solutions CGHV31500F1
    Part No.:
    CGHV31500F1
    Manufacturer:
    MACOM Technology Solutions
    Category:
    Single FETs, MOSFETs
    Package:
    440226
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCGHV31500F1.pdf
    Description:
    RF MOSFET HEMT 50V 440226
    Manufacturer:
    MACOM Technology Solutions
    Series:
    Package/Case:
    440226
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Technology:
    HEMT
    Configuration:
    Frequency:
    2.7GHz ~ 3.1GHz
    Gain:
    15dB
    Voltage - Test:
    50 V
    Current Rating (Amps):
    Noise Figure:
    Current - Test:
    500 mA
    Power - Output:
    500W
    Voltage - Rated:
    50 V
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Supplier Device Package:
    Datasheet:
    1. How to order CGHV31500F1 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CGHV31500F1 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CGHV31500F1?
    Image CGHV31500F1
    Part Number CGHV31500F1
    Manufacturer MACOM Technology Solutions
    Series -
    Package/Case 440226
    Packaging Tray
    Product Status Active
    Technology HEMT
    Configuration -
    Frequency 2.7GHz ~ 3.1GHz
    Gain 15dB
    Voltage - Test 50 V
    Current Rating (Amps) -
    Noise Figure -
    Current - Test 500 mA
    Power - Output 500W
    Voltage - Rated 50 V