    MACOM Technology Solutions 906R0M-14-2
    Part No.:
    906R0M-14-2
    Manufacturer:
    MACOM Technology Solutions
    Category:
    Silicon Capacitors
    Package:
    Nonstandard Chip
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED906R0M-14-2.pdf
    Description:
    CAP SILICON 6PF 20% SMD
    Manufacturer:
    MACOM Technology Solutions
    Series:
    90
    Package/Case:
    Nonstandard Chip
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    6 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Breakdown:
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    ESL (Equivalent Series Inductance):
    Applications:
    High Stability
    Features:
    High Reliability
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Height:
    0.005" (0.13mm)
    Size / Dimension:
    0.010" L x 0.010" W (0.25mm x 0.25mm)
    Datasheet:
    1. How to order 906R0M-14-2 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 906R0M-14-2 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 906R0M-14-2?
    Image 906R0M-14-2
    Part Number 906R0M-14-2
    Manufacturer MACOM Technology Solutions
    Series 90
    Package/Case Nonstandard Chip
    Packaging Tray
    Product Status Active
    Capacitance 6 pF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Breakdown -
    Applications High Stability
    Features High Reliability
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Height 0.005" (0.13mm)
    Size / Dimension 0.010" L x 0.010" W (0.25mm x 0.25mm)