    MACOM Technology Solutions 905R6M-14-2
    Part No.:
    905R6M-14-2
    Manufacturer:
    MACOM Technology Solutions
    Category:
    Silicon Capacitors
    Package:
    Nonstandard SMD
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED905R6M-14-2.pdf
    Description:
    CAP SILICON 5.6PF 20% SMD
    Manufacturer:
    MACOM Technology Solutions
    Series:
    90
    Package/Case:
    Nonstandard SMD
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    5.6 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Breakdown:
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    ESL (Equivalent Series Inductance):
    Applications:
    High Stability
    Features:
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Height:
    0.008" (0.20mm)
    Size / Dimension:
    0.030" L x 0.030" W (0.76mm x 0.76mm)
    Datasheet:
    1. How to order 905R6M-14-2 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 905R6M-14-2 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 905R6M-14-2?
    Image 905R6M-14-2
    Part Number 905R6M-14-2
    Manufacturer MACOM Technology Solutions
    Series 90
    Package/Case Nonstandard SMD
    Packaging Tray
    Product Status Active
    Capacitance 5.6 pF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Breakdown -
    Applications High Stability
    Features -
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Height 0.008" (0.20mm)
    Size / Dimension 0.030" L x 0.030" W (0.76mm x 0.76mm)