    Littelfuse Inc. USUG1000-103K
    Part No.:
    USUG1000-103K
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Category:
    NTC Thermistors
    Package:
    DO-204AH, DO-35, Axial
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDUSUG1000-103K.pdf
    Description:
    THERMISTOR NTC 10KOHM 3892K DO35
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Series:
    USUG
    Package/Case:
    DO-204AH, DO-35, Axial
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Resistance in Ohms @ 25°C:
    10k
    Resistance Tolerance:
    ±10%
    B Value Tolerance:
    B0/50:
    3892K
    B25/50:
    B25/75:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 150°C
    Power - Max:
    20 mW
    Length - Lead Wire:
    1.00" (25.40mm)
    Mounting Type:
    Through Hole
    Grade:
    Qualification:
    Datasheet:
    1. How to order USUG1000-103K on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the USUG1000-103K price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of USUG1000-103K?
    Image USUG1000-303G USUG1000-103J USUG1000-103G USUG1000-103K USUG1000-104K
    Part Number USUG1000-303G USUG1000-103J USUG1000-103G USUG1000-103K USUG1000-104K
    Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
    Series USUG USUG USUG USUG USUG
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active Active Active
    Resistance in Ohms @ 25°C 10k 10k 10k 10k 10k
    Resistance Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
    B Value Tolerance - - - - -
    B0/50 3892K 3892K 3892K 3892K 3892K
    Operating Temperature -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C
    Power - Max 20 mW 20 mW 20 mW 20 mW 20 mW
    Length - Lead Wire 1.00" (25.40mm) 1.00" (25.40mm) 1.00" (25.40mm) 1.00" (25.40mm) 1.00" (25.40mm)