    Littelfuse Inc. LFJ102001STST
    Part No.:
    LFJ102001STST
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Category:
    Fuseholders
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDLFJ102001STST.pdf
    Description:
    1000VDC HLDR STUD TERMINAL 200A
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Series:
    LFJ1000
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Fuse Size:
    1.496" Dia x 5.75" L (38mm x 146.05mm)
    Current Rating (Amps):
    200 A
    For Use With/Related Products:
    Bolt Mount Cartridge Fuses
    Fuse Type:
    Bolt Down
    Fuseholder Type:
    Block
    Number of Circuits:
    1
    Voltage:
    1000V
    Orientation:
    Horizontal
    Termination Style:
    Bolt Down
    Contact Material:
    Contact Finish:
    Approval Agency:
    Datasheet:
    1. How to order LFJ102001STST on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the LFJ102001STST price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LFJ102001STST?
    Image LFJ102001STST
    Part Number LFJ102001STST
    Manufacturer Littelfuse Inc.
    Series LFJ1000
    Packaging Box
    Product Status Active
    Mounting Type Chassis Mount
    Fuse Size 1.496" Dia x 5.75" L (38mm x 146.05mm)
    Current Rating (Amps) 200 A
    For Use With/Related Products Bolt Mount Cartridge Fuses
    Fuse Type Bolt Down
    Fuseholder Type Block
    Number of Circuits 1
    Voltage 1000V