    Littelfuse Inc. L60030M1CDINR
    Part No.:
    L60030M1CDINR
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Category:
    Fuseholders
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDL60030M1CDINR.pdf
    Description:
    FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Series:
    L600
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    DIN Rail
    Fuse Size:
    0.394" Dia x 1.496" L (10mm x 38mm)
    Current Rating (Amps):
    30 A
    For Use With/Related Products:
    5AG, 13/32" x 1-1/2" (Midget)
    Fuse Type:
    Cartridge
    Fuseholder Type:
    Block
    Number of Circuits:
    1
    Voltage:
    600V
    Orientation:
    Termination Style:
    Box Lug
    Contact Material:
    Copper Alloy
    Contact Finish:
    Tin
    Approval Agency:
    Datasheet:
    1. How to order L60030M1CDINR on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the L60030M1CDINR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of L60030M1CDINR?
    Image L60030M1CDINR
    Part Number L60030M1CDINR
    Manufacturer Littelfuse Inc.
    Series L600
    Packaging Box
    Product Status Active
    Mounting Type DIN Rail
    Fuse Size 0.394" Dia x 1.496" L (10mm x 38mm)
    Current Rating (Amps) 30 A
    For Use With/Related Products 5AG, 13/32" x 1-1/2" (Midget)
    Fuse Type Cartridge
    Fuseholder Type Block
    Number of Circuits 1
    Voltage 600V