    Littelfuse Inc. 30KPA36CA-HRA
    Part No.:
    30KPA36CA-HRA
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED30KPA36CA-HRA.pdf
    Description:
    TVS DIODE 36VWM 61.8VC P600
    Series:
    30KPA-HRA
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    36V
    Voltage - Breakdown (Min):
    40.2V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    61.8V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    490.3A
    Power - Peak Pulse:
    30000W (30kW)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 175°C (TA)
    Datasheet:
    1. How to order 30KPA36CA-HRA on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 30KPA36CA-HRA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 30KPA36CA-HRA?
    Image 30KPA36CA 30KPA36CA-B 30KPA36CA-HRA 30KPA36CA-HR
    Part Number 30KPA36CA 30KPA36CA-B 30KPA36CA-HRA 30KPA36CA-HR
    Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
    Package/Case P600, Axial P600, Axial P600, Axial P600, Axial
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Bidirectional Channels 1 1 1 1
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V 36V 36V 36V
    Voltage - Breakdown (Min) 40.2V 40.2V 40.2V 40.2V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 61.8V 61.8V 61.8V 61.8V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 490.3A 490.3A 490.3A 490.3A
    Power - Peak Pulse 30000W (30kW) 30000W (30kW) 30000W (30kW) 30000W (30kW)