    Littelfuse Inc. 30KPA240A-HRA
    Part No.:
    30KPA240A-HRA
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED30KPA240A-HRA.pdf
    Description:
    TVS DIODE 240VWM 387VC P600
    Series:
    30KPA-HRA
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    240V
    Voltage - Breakdown (Min):
    268.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    387V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    78.3A
    Power - Peak Pulse:
    30000W (30kW)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 175°C (TA)
    Datasheet:
    1. How to order 30KPA240A-HRA on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 30KPA240A-HRA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 30KPA240A-HRA?
    Image 30KPA240A 30KPA240A-B 30KPA240A-HRA 30KPA240A-HR
    Part Number 30KPA240A 30KPA240A-B 30KPA240A-HRA 30KPA240A-HR
    Type Zener Zener Zener Zener
    Unidirectional Channels 1 1 1 1
    Bidirectional Channels - - - -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 240V 240V 240V 240V
    Voltage - Breakdown (Min) 268.1V 268.1V 268.1V 268.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 387V 387V 387V 387V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 78.3A 78.3A 78.3A 78.3A
    Power - Peak Pulse 30000W (30kW) 30000W (30kW) 30000W (30kW) 30000W (30kW)