    Littelfuse Inc. 30KPA198CA-HR
    Part No.:
    30KPA198CA-HR
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED30KPA198CA-HR.pdf
    Description:
    TVS DIODE 198VWM 319.8VC P600
    Series:
    30KPA-HR
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    198V
    Voltage - Breakdown (Min):
    221.2V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    319.8V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    94.7A
    Power - Peak Pulse:
    30000W (30kW)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 175°C (TA)
    Datasheet:
    1. How to order 30KPA198CA-HR on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 30KPA198CA-HR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 30KPA198CA-HR?
    Image 30KPA198CA 30KPA198CA-B 30KPA198CA-HRA 30KPA198CA-HR
    Part Number 30KPA198CA 30KPA198CA-B 30KPA198CA-HRA 30KPA198CA-HR
    Bidirectional Channels 1 1 1 1
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 198V 198V 198V 198V
    Voltage - Breakdown (Min) 221.2V 221.2V 221.2V 221.2V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 319.8V 319.8V 319.8V 319.8V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 94.7A 94.7A 94.7A 94.7A
    Power - Peak Pulse 30000W (30kW) 30000W (30kW) 30000W (30kW) 30000W (30kW)