    Littelfuse Inc. 0498150.MX1M5
    Part No.:
    0498150.MX1M5
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Category:
    Fuses
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED0498150.MX1M5.pdf
    Description:
    FUSE AUTO 150A 32VDC AUTO LINK
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Package/Case:
    Series:
    MIDI® 498
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Bolt Mount
    Fuse Type:
    Automotive
    Current Rating (Amps):
    150 A
    Voltage Rating - AC:
    Voltage Rating - DC:
    32 V
    Response Time:
    Breaking Capacity @ Rated Voltage:
    1kA
    Melting I²t:
    Approval Agency:
    UR
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Color:
    Size / Dimension:
    1.614" L x 0.472" W x 0.315" H (41.00mm x 12.00mm x 8.00mm)
    Datasheet:
    1. How to order 0498150.MX1M5 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 0498150.MX1M5 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 0498150.MX1M5?
    Image 0498150.M 0498150.MX1M6 0498150.MX1M5 0498150.MXT 0498150.MXTM6
    Part Number 0498150.M 0498150.MX1M6 0498150.MX1M5 0498150.MXT 0498150.MXTM6
    Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
    Package/Case
    Series MIDI® 498 MIDI® 498 MIDI® 498 MIDI® 498 MIDI® 498
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active Active Active
    Mounting Type Bolt Mount Bolt Mount Bolt Mount Bolt Mount Bolt Mount
    Fuse Type Automotive Automotive Automotive Automotive Automotive
    Current Rating (Amps) 150 A 150 A 150 A 150 A 150 A
    Voltage Rating - AC - - - - -
    Voltage Rating - DC 32 V 32 V 32 V 32 V 32 V
    Response Time - - - - -
    Breaking Capacity @ Rated Voltage 1kA 1kA 1kA 1kA 1kA
    Melting I²t 81900.0 81900.0 81900.0 81900.0 81900.0
    Approval Agency UR UR UR UR UR
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
    Color - - - - -
    Size / Dimension 1.614" L x 0.472" W x 0.315" H (41.00mm x 12.00mm x 8.00mm) 1.614" L x 0.472" W x 0.315" H (41.00mm x 12.00mm x 8.00mm) 1.614" L x 0.472" W x 0.315" H (41.00mm x 12.00mm x 8.00mm) 1.614" L x 0.472" W x 0.315" H (41.00mm x 12.00mm x 8.00mm) 1.614" L x 0.472" W x 0.315" H (41.00mm x 12.00mm x 8.00mm)