    Littelfuse Inc. 01500322HXBLU
    Part No.:
    01500322HXBLU
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Category:
    Fuseholders
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED01500322HXBLU.pdf
    Description:
    ACS INLINE FUSEHLDR BLUE WIRE
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Series:
    1503
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Obsolete
    Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    Fuse Size:
    0.25" Dia x 1.26" L (6.35mm x 32mm)
    Current Rating (Amps):
    15 A
    For Use With/Related Products:
    3AB, 3AG
    Fuse Type:
    Cartridge
    Fuseholder Type:
    Holder
    Number of Circuits:
    1
    Voltage:
    500V
    Orientation:
    Vertical
    Termination Style:
    Wire Leads
    Contact Material:
    Brass
    Contact Finish:
    Tin
    Approval Agency:
    Datasheet:
    1. How to order 01500322HXBLU on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 01500322HXBLU price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 01500322HXBLU?
    Image 01500322HXBLU
    Part Number 01500322HXBLU
    Manufacturer Littelfuse Inc.
    Series 1503
    Packaging Bulk
    Product Status Obsolete
    Mounting Type Free Hanging (In-Line)
    Fuse Size 0.25" Dia x 1.26" L (6.35mm x 32mm)
    Current Rating (Amps) 15 A
    For Use With/Related Products 3AB, 3AG
    Fuse Type Cartridge
    Fuseholder Type Holder
    Number of Circuits 1
    Voltage 500V