40X-CBS-0.5X1.0X0.28.pdf
40X-CBS-0.5X1.0X0.28.pdf
| Image |  |
| Series | 40-CBS | 40-CBS | 40-CBS | 40-CBS | 40-CBS |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Cover | Cover | Cover | Cover | Cover |
| Height - Overall | 0.280" (7.11mm) | 0.280" (7.11mm) | 0.280" (7.11mm) | 0.280" (7.11mm) | 0.280" (7.11mm) |
| Length - Overall | 1.000" (25.40mm) | 1.000" (25.40mm) | 1.000" (25.40mm) | 1.000" (25.40mm) | 1.000" (25.40mm) |
| Width - Overall | 0.500" (12.70mm) | 0.500" (12.70mm) | 0.500" (12.70mm) | 0.500" (12.70mm) | 0.500" (12.70mm) |