    Laird Technologies - Thermal Materials A15754-14
    Part No.:
    A15754-14
    Manufacturer:
    Laird Technologies - Thermal Materials
    Category:
    Pads, Sheets
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDA15754-14.pdf
    Description:
    THERM PAD 228.6MMX228.6MM GRAY
    Manufacturer:
    Series:
    Tflex™ SF800
    Active
    Usage:
    Type:
    Gap Filler Pad, Sheet
    Shape:
    Square
    Outline:
    228.60mm x 228.60mm
    Thickness:
    0.140" (3.56mm)
    Material:
    Non-Silicone
    Adhesive:
    Tacky - Both Sides
    Backing, Carrier:
    Color:
    Gray
    Thermal Resistivity:
    0.19°C/W
    Thermal Conductivity:
    7.8W/m-K
    Datasheet:
    1. How to order A15754-14 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the A15754-14 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of A15754-14?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of A15754-14.
    Image A15754-02 A15754-03 A15754-14 A15754-04 A15754-05
    Part Number A15754-02 A15754-03 A15754-14 A15754-04 A15754-05
    Series Tflex™ SF800 Tflex™ SF800 Tflex™ SF800 Tflex™ SF800 Tflex™ SF800
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active Active Active
    Usage - - - - -
    Shape Square Square Square Square Square
    Outline 228.60mm x 228.60mm 228.60mm x 228.60mm 228.60mm x 228.60mm 228.60mm x 228.60mm 228.60mm x 228.60mm
    Thickness 0.140" (3.56mm) 0.140" (3.56mm) 0.140" (3.56mm) 0.140" (3.56mm) 0.140" (3.56mm)
    Material Non-Silicone Non-Silicone Non-Silicone Non-Silicone Non-Silicone
    Backing, Carrier - - - - -
    Color Gray Gray Gray Gray Gray
    Thermal Resistivity 0.19°C/W 0.19°C/W 0.19°C/W 0.19°C/W 0.19°C/W
    Thermal Conductivity 7.8W/m-K 7.8W/m-K 7.8W/m-K 7.8W/m-K 7.8W/m-K