    KYOCERA AVX W3F15C4728AT1A
    Part No.:
    W3F15C4728AT1A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDW3F15C4728AT1A.pdf
    Description:
    CAP FEEDTHRU 4700PF 50V 1206
    Capacitance:
    4700 pF
    Tolerance:
    -20%, +50%
    Voltage - Rated:
    50V
    Current:
    300 mA
    DC Resistance (DCR) (Max):
    600mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height (Max):
    0.050" (1.27mm)
    Thread Size:
    Datasheet:
    1. How to order W3F15C4728AT1A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the W3F15C4728AT1A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of W3F15C4728AT1A?
    Image W3F15C4728AT1A
    Part Number W3F15C4728AT1A
    Product Status Active
    Capacitance 4700 pF
    Tolerance -20%, +50%
    Voltage - Rated 50V
    Current 300 mA
    DC Resistance (DCR) (Max) 600mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height (Max) 0.050" (1.27mm)