    KYOCERA AVX W3F15C1038AT1A
    Part No.:
    W3F15C1038AT1A
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Category:
    Feed Through Capacitors
    Package:
    1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDW3F15C1038AT1A.pdf
    Description:
    CAP FEEDTHRU 0.01UF 50V 1206
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Series:
    W3F
    Package/Case:
    1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    10000 pF
    Tolerance:
    -20%, +50%
    Voltage - Rated:
    50V
    Current:
    300 mA
    DC Resistance (DCR) (Max):
    600mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Insertion Loss:
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height (Max):
    0.050" (1.27mm)
    Thread Size:
    Datasheet:
    1. How to order W3F15C1038AT1A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the W3F15C1038AT1A price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of W3F15C1038AT1A?
    Image W3F15C1038AT1A
    Part Number W3F15C1038AT1A
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series W3F
    Package/Case 1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 10000 pF
    Tolerance -20%, +50%
    Voltage - Rated 50V
    Current 300 mA
    DC Resistance (DCR) (Max) 600mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Insertion Loss -
    Temperature Coefficient X7R
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height (Max) 0.050" (1.27mm)