    KYOCERA AVX W3F11A2218AT1F
    Part No.:
    W3F11A2218AT1F
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDW3F11A2218AT1F.pdf
    Description:
    CAP FEEDTHRU 220PF 100V 1206
    Capacitance:
    220 pF
    Tolerance:
    -20%, +50%
    Voltage - Rated:
    100V
    Current:
    300 mA
    DC Resistance (DCR) (Max):
    600mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height (Max):
    0.050" (1.27mm)
    Thread Size:
    Datasheet:
    1. How to order W3F11A2218AT1F on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the W3F11A2218AT1F price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of W3F11A2218AT1F?
    Image W3F11A2218AT1F
    Part Number W3F11A2218AT1F
    Product Status Active
    Capacitance 220 pF
    Tolerance -20%, +50%
    Voltage - Rated 100V
    Current 300 mA
    DC Resistance (DCR) (Max) 600mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height (Max) 0.050" (1.27mm)