    KYOCERA AVX W3A45C223M4T2A
    Part No.:
    W3A45C223M4T2A
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Category:
    Capacitor Networks, Arrays
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDW3A45C223M4T2A.pdf
    Description:
    CAP ARRAY 0.022UF 50V X7R 0612
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Series:
    IPC
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    0.022µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    50 V
    Dielectric Material:
    Ceramic
    Number of Capacitors:
    4
    Circuit Type:
    Isolated
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Ratings:
    AEC-Q200
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Package / Case:
    1206 (3216 Metric)
    Supplier Device Package:
    0612 (1632 Metric)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.053" (1.35mm)
    Datasheet:
    1. How to order W3A45C223M4T2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the W3A45C223M4T2A price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of W3A45C223M4T2A?
    Image W3A45C223M4T2A
    Part Number W3A45C223M4T2A
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series IPC
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 0.022µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 50 V
    Dielectric Material Ceramic
    Number of Capacitors 4
    Circuit Type Isolated
    Temperature Coefficient X7R
    Ratings AEC-Q200
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Supplier Device Package 0612 (1632 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.053" (1.35mm)