    KYOCERA AVX W2H15C1038AT1A
    Part No.:
    W2H15C1038AT1A
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Category:
    Feed Through Capacitors
    Package:
    0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDW2H15C1038AT1A.pdf
    Description:
    CAP FEEDTHRU
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Series:
    W2H
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    10000 pF
    Tolerance:
    -20%, +50%
    Voltage - Rated:
    50V
    Current:
    1 A
    DC Resistance (DCR) (Max):
    150mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Insertion Loss:
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Ratings:
    AEC-Q200
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
    Height (Max):
    0.045" (1.14mm)
    Thread Size:
    Datasheet:
    1. How to order W2H15C1038AT1A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the W2H15C1038AT1A price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of W2H15C1038AT1A?
    Image W2H15C1038AT1A
    Part Number W2H15C1038AT1A
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series W2H
    Package/Case 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 10000 pF
    Tolerance -20%, +50%
    Voltage - Rated 50V
    Current 1 A
    DC Resistance (DCR) (Max) 150mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Insertion Loss -
    Temperature Coefficient X7R
    Ratings AEC-Q200
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
    Height (Max) 0.045" (1.14mm)