    KYOCERA AVX W2F15C2228AT1F
    Part No.:
    W2F15C2228AT1F
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDW2F15C2228AT1F.pdf
    Description:
    CAP FEEDTHRU 2200PF 50V 0805
    Capacitance:
    2200 pF
    Tolerance:
    -20%, +50%
    Voltage - Rated:
    50V
    Current:
    300 mA
    DC Resistance (DCR) (Max):
    600mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
    Height (Max):
    0.045" (1.14mm)
    Thread Size:
    Datasheet:
    1. How to order W2F15C2228AT1F on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the W2F15C2228AT1F price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of W2F15C2228AT1F?
    Image W2F15C2228AT1F
    Part Number W2F15C2228AT1F
    Product Status Active
    Capacitance 2200 pF
    Tolerance -20%, +50%
    Voltage - Rated 50V
    Current 300 mA
    DC Resistance (DCR) (Max) 600mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
    Height (Max) 0.045" (1.14mm)