    KYOCERA AVX W2F15C1028AT1F
    Part No.:
    W2F15C1028AT1F
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Category:
    Feed Through Capacitors
    Package:
    0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDW2F15C1028AT1F.pdf
    Description:
    CAP FEEDTHRU 1000PF 50V 0805
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Series:
    W2F
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    1000 pF
    Tolerance:
    -20%, +50%
    Voltage - Rated:
    50V
    Current:
    300 mA
    DC Resistance (DCR) (Max):
    600mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Insertion Loss:
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
    Height (Max):
    0.045" (1.14mm)
    Thread Size:
    Datasheet:
    1. How to order W2F15C1028AT1F on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the W2F15C1028AT1F price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of W2F15C1028AT1F?
    Image W2F15C1028AT1F
    Part Number W2F15C1028AT1F
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series W2F
    Package/Case 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 1000 pF
    Tolerance -20%, +50%
    Voltage - Rated 50V
    Current 300 mA
    DC Resistance (DCR) (Max) 600mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Insertion Loss -
    Temperature Coefficient X7R
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
    Height (Max) 0.045" (1.14mm)