    KYOCERA AVX W2F11A1018AT3A
    Part No.:
    W2F11A1018AT3A
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Category:
    Feed Through Capacitors
    Package:
    0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDW2F11A1018AT3A.pdf
    Description:
    CAP FEEDTHRU 100PF 100V 0805
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Series:
    W2F
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    100 pF
    Tolerance:
    -20%, +50%
    Voltage - Rated:
    100V
    Current:
    300 mA
    DC Resistance (DCR) (Max):
    600mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Insertion Loss:
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
    Height (Max):
    0.045" (1.14mm)
    Thread Size:
    Datasheet:
    1. How to order W2F11A1018AT3A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the W2F11A1018AT3A price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of W2F11A1018AT3A?
    Image W2F11A1018AT3A
    Part Number W2F11A1018AT3A
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series W2F
    Package/Case 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 100 pF
    Tolerance -20%, +50%
    Voltage - Rated 100V
    Current 300 mA
    DC Resistance (DCR) (Max) 600mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Insertion Loss -
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
    Height (Max) 0.045" (1.14mm)