    KYOCERA AVX TRJD476K025RRJ
    Part No.:
    TRJD476K025RRJ
    Package:
    2917 (7343 Metric)
    Description:
    CAP TANT 47UF 10% 25V 2917
    Capacitance:
    47 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    25 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    540mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max):
    0.122" (3.10mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    D
    Qualification:
    1. How to order TRJD476K025RRJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TRJD476K025RRJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TRJD476K025RRJ?
    Image TRJD476K025RRJ
    Part Number TRJD476K025RRJ
    Product Status Active
    Capacitance 47 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 25 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 540mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)