    KYOCERA AVX TRJC686K010RRJ
    Part No.:
    TRJC686K010RRJ
    Package:
    2312 (6032 Metric)
    Description:
    CAP TANT 68UF 10% 10V 2312
    Capacitance:
    68 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    10 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    490mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.110" (2.80mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    C
    Qualification:
    1. How to order TRJC686K010RRJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TRJC686K010RRJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TRJC686K010RRJ?
    Image TRJC686K010RRJ
    Part Number TRJC686K010RRJ
    Product Status Active
    Capacitance 68 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 10 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 490mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)