    KYOCERA AVX TRJC106M035RRJ
    Part No.:
    TRJC106M035RRJ
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Category:
    Tantalum Capacitors
    Package:
    2312 (6032 Metric)
    Description:
    CAP TANT
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Series:
    TRJ
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    10 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    35 V
    Type:
    Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    800mOhm @ 100kHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.110" (2.80mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    C
    Ratings:
    AEC-Q200
    Features:
    Automotive
    Failure Rate:
    Grade:
    Automotive
    Qualification:
    AEC-Q200
    1. How to order TRJC106M035RRJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TRJC106M035RRJ price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TRJC106M035RRJ?
    Image TRJC106M035RRJ
    Part Number TRJC106M035RRJ
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series TRJ
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 10 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 35 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm @ 100kHz
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)