    KYOCERA AVX TRJB475K035RRJ
    Part No.:
    TRJB475K035RRJ
    Package:
    1411 (3528 Metric), 1210
    Description:
    CAP TANT 4.7UF 10% 35V 1411
    Capacitance:
    4.7 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    35 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    2.2Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.083" (2.10mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    B
    Qualification:
    1. How to order TRJB475K035RRJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TRJB475K035RRJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TRJB475K035RRJ?
    Image TRJB475K035RRJ
    Part Number TRJB475K035RRJ
    Product Status Active
    Capacitance 4.7 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 35 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 2.2Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)