    KYOCERA AVX TRJB105K050RRJ
    Part No.:
    TRJB105K050RRJ
    Package:
    1411 (3528 Metric), 1210
    Description:
    CAP TANT 1UF 10% 50V 1411
    Capacitance:
    1 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    50 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    3.4Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.083" (2.10mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    B
    Qualification:
    1. How to order TRJB105K050RRJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TRJB105K050RRJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TRJB105K050RRJ?
    Image TRJB105K050RRJ
    Part Number TRJB105K050RRJ
    Product Status Active
    Capacitance 1 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 50 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 3.4Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)