    KYOCERA AVX TRJA334K050RRJ
    Part No.:
    TRJA334K050RRJ
    Package:
    1206 (3216 Metric)
    Description:
    CAP TANT 0.33UF 10% 50V 1206
    Capacitance:
    0.33 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    50 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    7Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    A
    Qualification:
    1. How to order TRJA334K050RRJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TRJA334K050RRJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TRJA334K050RRJ?
    Image TRJA334K050RRJ
    Part Number TRJA334K050RRJ
    Product Status Active
    Capacitance 0.33 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 50 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 7Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)