    KYOCERA AVX TPSW107M010R0150
    Part No.:
    TPSW107M010R0150
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Category:
    Tantalum Capacitors
    Package:
    2312 (6032 Metric)
    Description:
    CAP TANT 100UF 20% 10V 2312
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Series:
    TPS
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    100 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    10 V
    Type:
    Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    150mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.059" (1.50mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    W
    Ratings:
    Features:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order TPSW107M010R0150 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TPSW107M010R0150 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TPSW107M010R0150?
    Image TPSW107M010R0150
    Part Number TPSW107M010R0150
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series TPS
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 100 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 10 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)