    KYOCERA AVX THJC335K035RJN
    Part No.:
    THJC335K035RJN
    Package:
    2312 (6032 Metric)
    Description:
    CAP TANT 3.3UF 10% 35V 2312
    Capacitance:
    3.3 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    35 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    2.5Ohm @ 100kHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 175°C
    Size / Dimension:
    0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.110" (2.80mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    C
    AEC-Q200
    1. How to order THJC335K035RJN on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the THJC335K035RJN price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of THJC335K035RJN?
    Image THJC335K035RJN
    Part Number THJC335K035RJN
    Product Status Active
    Capacitance 3.3 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 35 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 2.5Ohm @ 100kHz
    Operating Temperature -55°C ~ 175°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)