    KYOCERA AVX THJC156K020RJN
    Part No.:
    THJC156K020RJN
    Package:
    2312 (6032 Metric)
    Description:
    CAP TANT 15UF 10% 20V 2312
    Capacitance:
    15 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    20 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    1.7Ohm @ 100kHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 175°C
    Size / Dimension:
    0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.110" (2.80mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    C
    AEC-Q200
    1. How to order THJC156K020RJN on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the THJC156K020RJN price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of THJC156K020RJN?
    Image THJC156K020RJN
    Part Number THJC156K020RJN
    Product Status Active
    Capacitance 15 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 20 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 1.7Ohm @ 100kHz
    Operating Temperature -55°C ~ 175°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)