    KYOCERA AVX THJC106M025RJN
    Part No.:
    THJC106M025RJN
    Package:
    2312 (6032 Metric)
    Description:
    CAP TANT 10UF 20% 25V 2312
    Capacitance:
    10 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    25 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    1.8Ohm @ 100kHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 175°C
    Size / Dimension:
    0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.110" (2.80mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    C
    AEC-Q200
    1. How to order THJC106M025RJN on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the THJC106M025RJN price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of THJC106M025RJN?
    Image THJC106M025RJN
    Part Number THJC106M025RJN
    Product Status Active
    Capacitance 10 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 25 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 1.8Ohm @ 100kHz
    Operating Temperature -55°C ~ 175°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)