    KYOCERA AVX THJB336K006RJN
    Part No.:
    THJB336K006RJN
    Package:
    1411 (3528 Metric), 1210
    Description:
    CAP TANT 33UF 10% 6.3V 1411
    Capacitance:
    33 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    6.3 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    2.2Ohm @ 100kHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 175°C
    Size / Dimension:
    0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.083" (2.10mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    B
    AEC-Q200
    1. How to order THJB336K006RJN on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the THJB336K006RJN price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of THJB336K006RJN?
    Image THJB336K006RJN
    Part Number THJB336K006RJN
    Product Status Active
    Capacitance 33 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 6.3 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 2.2Ohm @ 100kHz
    Operating Temperature -55°C ~ 175°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)