    KYOCERA AVX THJB335K020RJN
    Part No.:
    THJB335K020RJN
    Package:
    1411 (3528 Metric), 1210
    Description:
    CAP TANT 3.3UF 10% 20V 1411
    Capacitance:
    3.3 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    20 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    3Ohm @ 100kHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 175°C
    Size / Dimension:
    0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.083" (2.10mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    B
    AEC-Q200
    1. How to order THJB335K020RJN on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the THJB335K020RJN price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of THJB335K020RJN?
    Image THJB335K020RJN
    Part Number THJB335K020RJN
    Product Status Active
    Capacitance 3.3 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 20 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 3Ohm @ 100kHz
    Operating Temperature -55°C ~ 175°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)