    KYOCERA AVX THJB225K025RJN
    Part No.:
    THJB225K025RJN
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Category:
    Tantalum Capacitors
    Package:
    1411 (3528 Metric), 1210
    Description:
    CAP TANT 2.2UF 10% 25V 1411
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Series:
    THJ
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    2.2 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    25 V
    Type:
    Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    4.5Ohm @ 100kHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 175°C
    Lifetime @ Temp.:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.083" (2.10mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    B
    Ratings:
    AEC-Q200
    Features:
    Automotive
    Failure Rate:
    Grade:
    Automotive
    Qualification:
    AEC-Q200
    1. How to order THJB225K025RJN on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the THJB225K025RJN price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of THJB225K025RJN?
    Image THJB225K025RJN
    Part Number THJB225K025RJN
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series THJ
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 2.2 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 25 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 4.5Ohm @ 100kHz
    Operating Temperature -55°C ~ 175°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)