    KYOCERA AVX TAP226M025BRW
    Part No.:
    TAP226M025BRW
    Description:
    CAP TANT 22UF 20% 25V RADIAL
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Capacitance:
    22 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    25 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    1.5Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    1000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension:
    0.276" Dia (7.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.413" (10.50mm)
    Lead Spacing:
    0.197" (5.00mm)
    Manufacturer Size Code:
    H
    Qualification:
    1. How to order TAP226M025BRW on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAP226M025BRW price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAP226M025BRW?
    Image TAP226M025BRW
    Part Number TAP226M025BRW
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series TAP
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 22 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 25 V
    Type Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
    Mounting Type Through Hole
    Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
    Lead Spacing 0.197" (5.00mm)