    KYOCERA AVX TAP106M035BRW
    Part No.:
    TAP106M035BRW
    Description:
    CAP TANT 10UF 20% 35V RADIAL
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Capacitance:
    10 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    35 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    2Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    1000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension:
    0.236" Dia (6.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.394" (10.00mm)
    Lead Spacing:
    0.197" (5.00mm)
    Manufacturer Size Code:
    F
    Qualification:
    1. How to order TAP106M035BRW on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAP106M035BRW price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAP106M035BRW?
    Image TAP106M035BRW
    Part Number TAP106M035BRW
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series TAP
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 10 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 35 V
    Type Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
    Mounting Type Through Hole
    Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
    Lead Spacing 0.197" (5.00mm)