    KYOCERA AVX TAJY685K050RNJ
    Part No.:
    TAJY685K050RNJ
    Package:
    2917 (7343 Metric)
    Description:
    CAP TANT 6.8UF 10% 50V 2917
    Capacitance:
    6.8 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    50 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    900mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max):
    0.079" (2.00mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    Y
    Qualification:
    1. How to order TAJY685K050RNJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAJY685K050RNJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJY685K050RNJ?
    Image TAJY685K050RNJ
    Part Number TAJY685K050RNJ
    Product Status Active
    Capacitance 6.8 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 50 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 900mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)