    KYOCERA AVX TAJY107K010RNJ
    Part No.:
    TAJY107K010RNJ
    Package:
    2917 (7343 Metric)
    Description:
    CAP TANT 100UF 10% 10V 2917
    Capacitance:
    100 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    10 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    900mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max):
    0.079" (2.00mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    Y
    Qualification:
    1. How to order TAJY107K010RNJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAJY107K010RNJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJY107K010RNJ?
    Image TAJY107K010RNJ
    Part Number TAJY107K010RNJ
    Product Status Active
    Capacitance 100 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 10 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 900mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)