    KYOCERA AVX TAJX157M010RNJ
    Part No.:
    TAJX157M010RNJ
    Package:
    2917 (7343 Metric)
    Description:
    CAP TANT 150UF 20% 10V 2917
    Capacitance:
    150 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    10 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    300mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max):
    0.059" (1.50mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    X
    Qualification:
    1. How to order TAJX157M010RNJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAJX157M010RNJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJX157M010RNJ?
    Image TAJX157M010RNJ
    Part Number TAJX157M010RNJ
    Product Status Active
    Capacitance 150 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 10 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 300mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)