    KYOCERA AVX TAJW476M016RNJ
    Part No.:
    TAJW476M016RNJ
    Package:
    2312 (6032 Metric)
    Description:
    CAP TANT 47UF 20% 16V 2312
    Capacitance:
    47 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    16 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    400mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.059" (1.50mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    W
    Qualification:
    1. How to order TAJW476M016RNJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAJW476M016RNJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJW476M016RNJ?
    Image TAJW476M016RNJ
    Part Number TAJW476M016RNJ
    Product Status Active
    Capacitance 47 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 16 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 400mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)