    KYOCERA AVX TAJW476K010RNJ
    Part No.:
    TAJW476K010RNJ
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Category:
    Tantalum Capacitors
    Package:
    2312 (6032 Metric)
    Description:
    CAP TANT 47UF 10% 10V 2312
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Series:
    TAJ
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    47 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    10 V
    Type:
    Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    1.4Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.059" (1.50mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    W
    Ratings:
    Features:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order TAJW476K010RNJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAJW476K010RNJ price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJW476K010RNJ?
    Image TAJW476K010RNJ
    Part Number TAJW476K010RNJ
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series TAJ
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 47 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 10 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 1.4Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)