    KYOCERA AVX TAJW475K035RNJ
    Part No.:
    TAJW475K035RNJ
    Package:
    2312 (6032 Metric)
    Description:
    CAP TANT 4.7UF 10% 35V 2312
    Capacitance:
    4.7 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    35 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    2.2Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.059" (1.50mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    W
    Qualification:
    1. How to order TAJW475K035RNJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAJW475K035RNJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJW475K035RNJ?
    Image TAJW475K035RNJ
    Part Number TAJW475K035RNJ
    Product Status Active
    Capacitance 4.7 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 35 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 2.2Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)