    KYOCERA AVX TAJW336K016RNJ
    Part No.:
    TAJW336K016RNJ
    Package:
    2312 (6032 Metric)
    Description:
    CAP TANT 33UF 10% 16V 2312
    Capacitance:
    33 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    16 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    1.5Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.059" (1.50mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    W
    Qualification:
    1. How to order TAJW336K016RNJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAJW336K016RNJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJW336K016RNJ?
    Image TAJW336K016RNJ
    Part Number TAJW336K016RNJ
    Product Status Active
    Capacitance 33 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 16 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)