    KYOCERA AVX TAJW107K006RNJ
    Part No.:
    TAJW107K006RNJ
    Package:
    2312 (6032 Metric)
    Description:
    CAP TANT 100UF 10% 6.3V 2312
    Capacitance:
    100 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    6.3 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    900mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.059" (1.50mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    W
    Qualification:
    1. How to order TAJW107K006RNJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAJW107K006RNJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJW107K006RNJ?
    Image TAJW107K006RNJ
    Part Number TAJW107K006RNJ
    Product Status Active
    Capacitance 100 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 6.3 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 900mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)