    KYOCERA AVX TAJW106K025RNJ
    Part No.:
    TAJW106K025RNJ
    Package:
    2312 (6032 Metric)
    Description:
    CAP TANT 10UF 10% 25V 2312
    Capacitance:
    10 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    25 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    1.8Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.059" (1.50mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    W
    Qualification:
    1. How to order TAJW106K025RNJ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TAJW106K025RNJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TAJW106K025RNJ?
    Image TAJW106K025RNJ
    Part Number TAJW106K025RNJ
    Product Status Active
    Capacitance 10 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 25 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 1.8Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)